İzmir ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği

İzmir ‘Yerel Üretim Şölenine’ Birlik Standımıza Büyük İlgi…

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarım kesimine verdiği desteklerin başarılı sonuçları, köylü ile kentlilerin bir araya geldiği ‘Yerel Üretim Şöleni’ ile kutlandı. Kutlamalara İzmir Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği Kayyım Heyeti İkinci Başkanı Cemil ÇUMAK ve Muhasıp Üye Hülya ERSOY’ da katıldı.

İzmir’in kırsal kalkınma başarısında önemli rolü olan üreticilerin kortej yürüyüşü ile başlayan kutlama, kentlilerin büyük ilgi odağı oldu. Kültürpark Basmane Kapısı’nda başlayan ve Gündoğdu Meydanı’nda son bulan yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocoğlu başta olmak üzere, belediye başkanları, üretici kooperatiflerinin yönetici ve üyeleri, ziraat odaları, üniversiteler, köylüler, “Süt Kuzusu” projesinde yer alan çocuklar ve aileleri ile tarıma desteği yakından hisseden kentliler katıldı. Gündoğdu Meydanı’ndaki köylü-kentli buluşması ise gerçekten görülmeye değerdi.

Halk oyunları gösterisiyle başlayan şölenin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ‘Köylü milletin efendisidir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün köylüye verdiği bu önemli sıfatı İzmir’de tekrar yaşatmak büyük onur duyduklarını söyledi.

Kuzu, Oğlak ve Buzağı yarışmaları yapıldı. Kazanan Yetiştircilere Sakız Koç, Arı Kovanı, Küçük Altın ve Özel Hediyeler dağıtıldı.